2024-04-25

Sejfy ognioodporne – ochrona przed temperaturą i wilgocią

2 min read

Nikt nie chciałby, aby wartościowe dla niego przedmioty uległy kradzieży, a jeszcze bardziej by zniszczył je wypadek losowy jak np. pożar. Dlatego warto spojrzeć na sejfy ognioodporne, które dadzą większą szanse na przetrwanie zawartości gdy zacznie oddziaływać na sejf wysoka temperatura.

Taki sejf to naprawdę dobre zabezpieczenie przeciwko losowym wypadkom. Zanim jednak podejmiesz się zakupu sprawdź czy taki sejf ma certyfikat ognioodporności wydany przez jeden z 4 instytutów. Dodatkowo dobierz stopień ochrony do tego co zamierzasz w nim trzymać.

Istotne jest by użyć odpowiedniego sejfu ognioodpornego w stosunku do przechowywanej zawartości. I tak inne normy musi spełniać sejf dla np. płyty CD, czy dysku twardego, a inne dla dokumentów, czy pieniędzy papierowych.

Sejfy ognioodporne, czy warto kupić?

Zapewne zadasz sobie to pytanie: czy sejfy ognioodporne są bezpieczne? Czy działają i ochronią mój dobytek? W dużym skrócie można powiedzieć, że tak – sejfy ognioodporne ochronią zawartość przed ogniem i np. zniszczeniem gdy budynek zostanie zniszczony.

Pamiętaj jednak, że na rynku jest wiele rodzajów sejfów i każdy z nich inaczej spełnia swoją rolę ochronną. Aby być pewnym, że zakup jest trafiony sprawdź jakie przedmioty ochroni Twój sejf w przypadku pożaru. Innej ochrony wymagają dokumenty, weksle, środki płatnicze, a innej np. dysk twardy ze względu na obecność np. cienkich blaszek w mechanizmie, czy głowic magnetycznych.

Bez względu na to jakie sejfy ognioodporne będziesz oglądał pamiętaj o tym, że nawet najlepszy z nich nie wytrzyma potężnej katastrowy, czy długoterminowego pożaru z wysoką temperaturą.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.